Oliva Ladislav st. (1933)
Váza "Žlutý korál", návrh r. 1963
Borské sklo Nový Bor, provoz Hantich (surovina), autorská práce, unikát, značeno a datováno "Oliva 1963", křišťálové sklo, malba kombinací stříbrné a měděné lazury doplněné transparentními smalty, výška 25,5 cm, velmi vzácné, Z autorova ateliéru. Srov.: Roubíček René: Ladislav Oliva. In: CGR 19/1964, č. 9, s. 274-277, obr. 8. Stehlík František: Sklářský výtvarník Ladislav Oliva. In: AV, sv. 3/1971, s. 118-135.Ricke 2005, s. 278, obr. 213.
46
aukce 29
vyvolávací cena
17 000 Kč
€ 664
dosažená cena
26 000 Kč