Špaňhel Jakub (*1976)

Bílý lustr, 2008

akryl, plátno, 70 x 55 cm, sign. na rubu Špaňhel 2008

Jakub Špaňhel patří mezi výrazné současné malíře. Svojí prací zaujal již v době studií (1995–2002), které absolvoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech Jiřího Davida a Milana Knížáka. Svoje studia zakončil diplomovu prací sérií obrazů z interiéru katedrál, která dnes patří, vedle lustrů a benzínových pump, k významným obrazovým cyklům, kde se již vyprofiloval jeho styl a pojetí malby. Má za sebou řadu samostatných i skupinových výstav, je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Východočeské galerie v Pardubicích, Galerie Klatovy v Klenové, Galerie výtvarného umění v Chebu, Adam Gallery v Brně aj.

19 aukce 44

vyvolávací cena 65 000 Kč € 2 406

pol. č.20
aukce: 44
4 000 Kč / 148 €
vyvolávací cena:
pol. č.21
aukce: 44
6 000 Kč / 222 €
vyvolávací cena:
9 500 Kč
dosažená cena:
pol. č.22
aukce: 44
160 000 Kč / 5 922 €
vyvolávací cena:
160 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.23
aukce: 44
19 000 Kč / 703 €
vyvolávací cena:
19 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.24
aukce: 44
12 000 Kč / 444 €
vyvolávací cena:
12 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.25
aukce: 44
60 000 Kč / 2 221 €
vyvolávací cena: