Nikl Petr (*1960)
Maminka, 2012
olej, pigment, plátno, 151 x 140,5 cm, sign. na rubu na plátně Petr Nikl 2012
Odhadní cena 200 000–250 000 Kč. Vystaveno: Já jsem tvůj zajíc. Wannieck gallery Brno 4. 10. 2012–3. 2. 2013. Malířská, performativní a divadelní tvorba Petra Nikla je spojena s bezprostřední vzpomínkou na svět dětství, jeho hravost a nespoutanou obrazotvornost. Blízký vztah s maminkou, výtvarnicí Libuší Niklovou, náleží do Niklova světa vzpomínek. Nabízená malba patří do souboru obrazů, kde Nikl zachycuje svoji maminku v době jejího vlastního dětství a hledá, zřejmě na základě černobílé fotografie, její nejvlastnější podobu. Narozdíl od předchozích maleb z 90. let 20. stol., pojednaných jemnou lazurní malbou, kde zachycoval sám sebe v roli malého chlapce, je nový cyklus podán uvolněnějším rukopisem a expresivnějším výrazem.
vyvolávací cena
150 000 Kč
€ 5 551
dosažená cena
150 000 Kč