Rakousko-Uhersko, 20. léta 20. stol., návrh Marcel Kammerer v r. 1908–1909, výroba fa Thonet Wien, masiv, dýha buk, nová šelaková politura, odborně zrestaurováno, rozměry 120 x 38 x 34 cm Lit.: Katalog Thonet 1912 (1928), s. 67 (s. 55 – D44).