Beyermann & Co.
Čechy, Haida, kolem r. 1915, výroba fa Beyermann & Co., kobaltové sklo, celoplošný malovaný dekor redukčními barvami, motiv lesního zátiší s mlýnem, výška 28 cm
Firma Beyermann & Co. vznikla v Haidě v r. 1865 a byla činná do 30. let 20. stol. Její produkce zpočátku ponejvíce sestávala z užitkového skla. Po r. 1930 se produkce sklárny zaměřila na volnou tvorbu. Jen malá část zboží byla signována.
227
aukce 18
vyvolávací cena
3 000 Kč
€ 125