66. Kalvoda Alois - škola
Letní krajina, kolem r. 1910
olej, plátno, 68 x 94 cm
sign. PD A. Kalvoda
Přiložen posudek PhDr. Michaela Zachaře. Z posudku: „Obraz panoramatické letní krajiny vykazuje základní znaky Kalvodovy krajinářské školy, doby kolem roku 1910 až 1915. Ze vzpomínek Kalvodova žákaJosefa Váchala je známo, že v případě finanční nouze někteří z Mistrových žáků kopírovali tehdy oblíbené "lančafty" pro vinohradské zbohatlíky. Domnívám se, že horší kvalita plátna i napínacího rámu, vlastní malířská faktura i dominantní harmonický akord zelené a žluté bez mistrnných nuancí opravňují k soudu, že se nejedná o originál Aloise Kalvody, ale o práci některého ze zdatných žáků. Jde o pozoruhodný obraz se značnou dávkou sebejistého malířského rukopisu i dobrého zvládnutí dobově žádané krajinářské šarže.“
66
vyvolávací cena
40 000 Kč
€ 1 546