Nowak Willi (1886-1977)
Labská krajina, 1951
olej, plátno, rám, sklo, 52 x 82 cm
sign. PD W.Nowak 1951
odhadní cena 120 000 - 170 000 Kč
Přiložen znalecký posudek PhDr. Viléma Jůzy z r. 1996. Odborně posouzeno a konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem. Z posudku PhDr. V. Jůzy: Malíř W. Nowak je významný příslušník zakladatelské generace českého moderního umění, člen Osmy. Obraz je "charakterizován jako malířská metafora kosmologické jednoty světa s důrazem na hodnoty domova a intimity... Obraz je velmi hodnotnou prací reprezentativní povahy a nepochybné společenské funkce."
69
vyvolávací cena
110 000 Kč
€ 4 254
dosažená cena
110 000 Kč