Urbánek Josef (1914-1980)
Bez názvu, 1964
olej, plátno, rám, 118 × 91 cm
sign. LD Urbánek ´64
Malíř a grafik J. Urbánek studoval v letech 1946-1950 pražkou AVU (prof. K. Minář, V. Nechleba, O. Nejedlý, M. Holý). Figurální a žánrová realistická malba postupně směřuje k expresivnímu a kubistickému tvarosloví. Zastoupen ve sbírkách Oblastní galerie v Liberci.
79
vyvolávací cena
14 000 Kč
€ 541