Poš Jaroslav (1894-1970)
Předjaří, kolem r. 1950
olej, plátno, rám, 35 x 44 cm
Přiložen znalecký posudek PhDr. Václava Pajurka. J. Poš studoval AVU pod vedením J. Loukoty, J. Preislera, M. Švabinského a O. Nejedlého. Působil jako výtvarný pedagog. V r. 1940 otevřel Pošeho galerii, nyní U Řečických, kde pořádal výstavy Skupiny 42 a založil zde soukromou malířskou školu.
113
vyvolávací cena
13 000 Kč
€ 503