Breuer Marcel (1902-1981),Thonet
Křeslo B 35
kovový knoflík Thonet, Německo, výroba fa Gebrüder Thonet AG, Frankenberg on Eder, návrh M. Breuer v r. 1928-1929, chromovaná ocel, červená tkanina s ocelovými vlákny (poškozena), lakované dřevo rozměry 84 x 60 x 80 cm, nerestaurováno, jeden šroub nepůvodní
Lit.: Šimková A. (ed.): Pro tentokrát nesedat, Muzeum Umění Olomouc 2011 vystaveno v The Metropolitan Museum of Art Today.V r. 1930 bylo křeslo použito na přehlídce německého návrhářství ve FranciiSalon des Artistes Décorateurs. Jeden z nejvýznamnějších návrhářů nábytku M. Breuer navrhl křeslo s názvem B 35 s konstrukcí, kdy jedinou ohýbanou liniíz chromovaných trubek tvoří rám s odpruženou opěrkou zad, na které nejsou závislé područky. Příčkami v přední a zadní části křesla vytvořil větší stabilitu. Přesné umístění dřevěných područek a látky tvořící sedák a opěrák zajišťuje, že uživatel nepřijde do styku s ocelí.
199
vyvolávací cena
45 000 Kč
€ 1 740
dosažená cena
45 000 Kč