Breuer Marcel (1902-1981),Thonet

Křeslo B 35

kovový knoflík Thonet, Německo, výroba fa Gebrüder Thonet AG, Frankenberg on Eder, návrh M. Breuer v r. 1928-1929, chromovaná ocel, červená tkanina s ocelovými vlákny (poškozena), lakované dřevo rozměry 84 x 60 x 80 cm, nerestaurováno, jeden šroub nepůvodní

Lit.: Šimková A. (ed.): Pro tentokrát nesedat, Muzeum Umění Olomouc 2011 vystaveno v The Metropolitan Museum of Art Today.V r. 1930 bylo křeslo použito na přehlídce německého návrhářství ve FranciiSalon des Artistes Décorateurs. Jeden z nejvýznamnějších návrhářů nábytku M. Breuer navrhl křeslo s názvem B 35 s konstrukcí, kdy jedinou ohýbanou liniíz chromovaných trubek tvoří rám s odpruženou opěrkou zad, na které nejsou závislé područky. Příčkami v přední a zadní části křesla vytvořil větší stabilitu. Přesné umístění dřevěných područek a látky tvořící sedák a opěrák zajišťuje, že uživatel nepřijde do styku s  ocelí.
199 aukce 33

vyvolávací cena 45 000 Kč € 1 740

dosažená cena 45 000 Kč

pol. č.200
aukce: 33
4 500 Kč / 174 €
vyvolávací cena:
6 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.201
aukce: 33
29 000 Kč / 1 121 €
vyvolávací cena:
pol. č.202
aukce: 33
4 000 Kč / 155 €
vyvolávací cena:
6 500 Kč
dosažená cena:

pol. č.203
aukce: 33
5 000 Kč / 193 €
vyvolávací cena:
8 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.204
aukce: 33
15 000 Kč / 580 €
vyvolávací cena:
17 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.205
aukce: 33
4 000 Kč / 155 €
vyvolávací cena:
14 500 Kč
dosažená cena: