Roubíček René (1922)

Ústa, 1983-1992

foukané, ručně tvarované sklo lepené, jedná se o původní plastiku z cyklu Dámské součástky autorem dokončené v r. 1992, výška 30 cm
sign. Roubíček, 1983–1992

Provenience: Získáno z ateliéru autora. Srov. Roubíčková Miluše, Roubíček René: Sklo/Glass, Londýn 1999, s. 124-131. René Roubíček vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Významně přispěl k tomu, že se sklo začalo používat jako materiál ve volné sochařské tvorbě. Účastnil se mnoha světových výstav. Například Expo v Montrealu, v Osace, Sao Paulu nebo v Bruselu, kde získal cenu Grand Prix za svou rozměrnou abstraktní prostorovou kompozici nazvanou Sklo - hmota - tvar - výraz. V r. 2007 byl Akademií designu České republiky uveden do Síně Slávy Czech Grand Design.
164 aukce 33

vyvolávací cena 20 000 Kč € 773

dosažená cena 28 000 Kč

pol. č.165
aukce: 33
35 000 Kč / 1 353 €
vyvolávací cena:
pol. č.166
aukce: 33
120 000 Kč / 4 640 €
vyvolávací cena:
pol. č.167
aukce: 33
62 000 Kč / 2 398 €
vyvolávací cena:

pol. č.168
aukce: 33
18 000 Kč / 696 €
vyvolávací cena:
pol. č.170
aukce: 33
15 000 Kč / 580 €
vyvolávací cena:
30 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.169
aukce: 33
14 000 Kč / 541 €
vyvolávací cena:
24 000 Kč
dosažená cena: