Roubíček René (1922)
Ústa, 1983-1992
foukané, ručně tvarované sklo lepené, jedná se o původní plastiku z cyklu Dámské součástky autorem dokončené v r. 1992, výška 30 cm
sign. Roubíček, 1983–1992
Provenience: Získáno z ateliéru autora. Srov. Roubíčková Miluše, Roubíček René: Sklo/Glass, Londýn 1999, s. 124-131. René Roubíček vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Významně přispěl k tomu, že se sklo začalo používat jako materiál ve volné sochařské tvorbě. Účastnil se mnoha světových výstav. Například Expo v Montrealu, v Osace, Sao Paulu nebo v Bruselu, kde získal cenu Grand Prix za svou rozměrnou abstraktní prostorovou kompozici nazvanou Sklo - hmota - tvar - výraz. V r. 2007 byl Akademií designu České republiky uveden do Síně Slávy Czech Grand Design.
164
vyvolávací cena
20 000 Kč
€ 773
dosažená cena
28 000 Kč