Černický Jiří (*1966)

Fluidní mapa, 2013

akryl, asambláž, plátno, 190 x 250 cm

odhadní cena 250 000–300 000 Kč. Jiří Černický patří mezi nejvýraznější představitele generace, která nastupovala na uměleckou scénu v 90. letech 20. stol., a která se vyrovnávala se změnou v polistopadové společnosti. V jeho práci se objevuje dobové zhodnocení postmoderního obratu, návrat konceptu a zároveň intermediálních přístupů stejně jako možnosti nových technologií. Černický se zabývá oblastí performance, inscenovanou či konceptualizovanou fotografií. Vytváří složitě konstruované objekty a instalace, video a videoinstalace stejně jako kresby a malbu, jejíž podoba překračuje rámec klasického závěsného obrazu. V jeho práci se objevuje sociálně politická angažovanost a překračování společenských tabu a pracuje také s historií umění, jejíž klasická díla převypráví aktuálním jazykem postmoderny.J. Černický vystudoval v letech 1990–1993 Vysokou školu Uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru Adély Matasové a v letech 1993–1997 Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech Miloše Šejna a Jiřího Davida. V r. 1998 byl laureátem ceny Jindřicha Chalupeckého. V současné době působí jako vedoucí ateliéru malby na VŠUP a momentálně probíhá jeho výstava Divoký sny v Rudolfinu v Praze.
19 aukce 41

vyvolávací cena 200 000 Kč € 7 273

dosažená cena 200 000 Kč

pol. č.20
aukce: 41
20 000 Kč / 727 €
vyvolávací cena:
34 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.21
aukce: 41
60 000 Kč / 2 182 €
vyvolávací cena:
pol. č.22
aukce: 41
480 000 Kč / 17 455 €
vyvolávací cena:
480 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.23
aukce: 41
44 000 Kč / 1 600 €
vyvolávací cena:
44 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.24
aukce: 41
180 000 Kč / 6 545 €
vyvolávací cena:
230 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.25
aukce: 41
3 800 000 Kč / 138 182 €
vyvolávací cena:
3 800 000 Kč
dosažená cena: