Kybal Antonín Rudolf (1901–1971), Družstevní Práce
Koberec
Československo, 30. léta 20. stol., návrh A. Kybal pro Krásnou Jizbu Družstevní Práce, v nabídce Krásné Jizby od r. 1936, vlněný, strojně vázaný koberec s vysokým chlupem, rozměry 248 x 425 cm, lehce poškozeno, nerestaurováno
Pravost potvrzena PhDr. Lucií Vlčkovou, PhD. Koberce v tomto provedení se vyskytují na trhu ojediněle. Lit.: Nabídkový leták Krásné Jizby Družstevní Práce, obrazová část, časopis Panorama. V nabídce Krásné jizby byl od prosince r. 1936 ve čtyřech barevných variantách.
aukce 41
vyvolávací cena
20 000 Kč
€ 727
dosažená cena
34 000 Kč