Kunc Milan (*1944)
Super Brain, 2010
pálená hlína, zlaceno, malováno, 40 x 29 x 53 cm, sign. M. Kunc 2010
odhadní cena 550 000–750 000 Kč. Mezinárodně uznávaný český malíř, kreslíř a keramik Milan Kunc (*1944) bývá řazený do proudu postmoderního umění. Raná figurativní malba autora, kterou sám označil jako ost pop, využívala vizuální styl socialistického realismu, zejména v používání symbolů komunistické politické a vojenské propagandy. Později spojil Kunc symboly propagandy s logy slavných západních firem a značek. Ve své další malířské tvorbě pracuje s kýčem a současně rozvíjí téma společenské a civilizační kritiky a ekologie. V 90. letech 20. stol. tvoří Kunc vedle obrazů také skleněné a především nezaměnitelné, rozměrné keramické objekty. Svébytné a rozsáhlé dílo Milana Kunce je dnes nedílnou součástí české i evropské kultury. M. Kunc (*1944) studoval v letech 1964–1967 na pražské Akademii výtvarných umění. Záhy emigroval do Německa, kde v letech 1970–1975 studoval u slavných umělců Josepha Beuyse a Gerharda Richtera. V r. 1979 založil společně s Peterem Angermannem a Janem Knappem skupinu NORMAL. Kunc žil v Kolíně nad Rýnem, Římě, New Yorku a Den Haagu, v r. 2004 se vrátil do Prahy. Je zastoupen ve světových i českých sbírkách.
22
aukce 41
vyvolávací cena
480 000 Kč
€ 17 455
dosažená cena
480 000 Kč