Brožík Václav (1851–1901)

Venkovský hoch s kloboukem, 90. léta 19. stol.

olej, plátno na kartonu, rám, 34,5 x 24 cm, sign. PD VBl

Přiložen odborný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Z posudku: Předložený rozměrově menší obraz s podobiznou Venkovského hocha v klobouku je, podle mého názoru, nesporné dílo Václava Brožíka. Je možná studií k obrazu taktéž komorních rozměrů. Studie muže v plášti a širáku ze závěru Brožíkovy tvorby, nebo studií, patřící do početného souboru děl vystaveného až po Brožíkově úmrtí. Řadu krajinářských a figurálních studií většinou kabinetních rozměrů a skicovitého provedení vytvářel stranou oficiálního zájmu, jen pro vlastní uspokojení. Naskicoval nepřeberné množství dětských hlaviček, ale také polopostav a hlav venkovských děvčat, mužů a žen, jejichž výraz tváře i suverénní jednoduchá kompozice udivuje jistotou a virtuozitou malířského podání i výjimečným smyslem pro skladbu barev a jejich stínování.
36 aukce 41

vyvolávací cena 95 000 Kč € 3 455

pol. č.37
aukce: 41
180 000 Kč / 6 545 €
vyvolávací cena:
360 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.38
aukce: 41
180 000 Kč / 6 545 €
vyvolávací cena:
180 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.39
aukce: 41
15 000 Kč / 545 €
vyvolávací cena:

pol. č.40
aukce: 41
12 000 Kč / 436 €
vyvolávací cena:
26 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.41
aukce: 41
20 000 Kč / 727 €
vyvolávací cena:
65 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.42
aukce: 41
20 000 Kč / 727 €
vyvolávací cena:
60 000 Kč
dosažená cena: