Střížek Antonín (*1959)
Letadla, 1996
olej, plátno, 135 x 120 cm, sign. PD Ant. Střížek 1996
odhadní cena 180 000–220 000 Kč. Publikováno: Dostál Martin. Antonín Střížek, Kant 2012, s. 112. A. Střížek vystudoval v letech 1983–1988 Akademii výtvarných umění v Praze a v letech 1997–2002 zde působil jako vedoucí Malířského ateliéru III. V 80. letech vystavoval na důležitých slkupinových výstavách Konfrontací. Patřil ke skupině Tvrdohlaví, jejiž tvorbu ovlivnila v počátcích postmoderní malba. Zúčastnil se řady důležitých společných výstav u nás i v zahraničí. Jeho dílo je zastoupeno např. v Národní galerii v Praze, v galerii Benedikta Rejta v Lounech a řadě dalších institucích a soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.
aukce 41
vyvolávací cena
150 000 Kč
€ 5 455
dosažená cena
150 000 Kč