Kolář Jiří (1914–2002)
Z cyklu Ornitologie moderního umění – 5 ks
proláž, papír, listy: Moták pilich, Moták pochop, Pisík obecný, Morčák velký, Orel mořský, 26,5 x 18,5 cm, na rubu popsáno názvy reprodukcí
Kniha přiložena k položce. Provenience: Významná soukromá sbírka. Publikováno: Jiří Kolář, Ornitologie moderního umění, Praha: Protis, 1997.Cyklus Ornitologií patří vedle Motýlů k nejobsáhlejším sériím Kolářovy výtvarné tvorby. J. Kolář v něm prostřednictvím techniky proláže spojoval nezaměnitelným způsobem svět přírody (ptactva) a výtvarného umění (obrazy slavných evropských a amerických umělců 20. století). Cyklus vznikal průběžně od 60. let 20. století a již v r. 1968 byla část děl (20 proláží) reprodukována v leporelu nazvaném Ornitologie umění. Nabízený soubor proláží byl poprvé publikován a reprodukován v roce 1997 v publikaci Ornitologie moderního umění, obsahující 41 proláží.
95
aukce 41
vyvolávací cena
50 000 Kč
€ 1 818
dosažená cena
55 000 Kč