Kolář Jiří (1914–2002)

Z cyklu Ornitologie moderního umění – 5 ks

proláž, papír, listy: Moták pilich, Moták pochop, Pisík obecný, Morčák velký, Orel mořský, 26,5 x 18,5 cm, na rubu popsáno názvy reprodukcí

Kniha přiložena k položce. Provenience: Významná soukromá sbírka. Publikováno: Jiří Kolář, Ornitologie moderního umění, Praha: Protis, 1997.Cyklus Ornitologií patří vedle Motýlů k nejobsáhlejším sériím Kolářovy výtvarné tvorby. J. Kolář v něm prostřednictvím techniky proláže spojoval nezaměnitelným způsobem svět přírody (ptactva) a výtvarného umění (obrazy slavných evropských a amerických umělců 20. století). Cyklus vznikal průběžně od 60. let 20. století a již v r. 1968 byla část děl (20 proláží) reprodukována v leporelu nazvaném Ornitologie umění. Nabízený soubor proláží byl poprvé publikován a reprodukován v roce 1997 v publikaci Ornitologie moderního umění, obsahující 41 proláží.
95 aukce 41

vyvolávací cena 50 000 Kč € 1 818

dosažená cena 55 000 Kč

pol. č.96
aukce: 41
21 000 Kč / 764 €
vyvolávací cena:
pol. č.97
aukce: 41
16 000 Kč / 582 €
vyvolávací cena:
19 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.98
aukce: 41
9 000 Kč / 327 €
vyvolávací cena:
10 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.99
aukce: 41
150 000 Kč / 5 455 €
vyvolávací cena:
150 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.100
aukce: 41
20 000 Kč / 727 €
vyvolávací cena:
24 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.101
aukce: 41
45 000 Kč / 1 636 €
vyvolávací cena: