serigrafie papír, 38/80, rám, 220 x 39 cm, sign. LD Sýkora 1967–2009
K položce přiložena kniha Zdeněk Sýkora, Letná XL. Galerie Zdeněk Sklenář 2009. Z. Sýkora uskutečnil v 60. letech 20. stol., ve spolupráci s architektem Kalesem z Vojenského projektového ústavu, největší ze svých realizací v architektuře. Čtyři odvětrávací komíny v Letenském tunelu obložil Sýkora v r. 1969 mozaikou s charakteristickou černobílou strukturou, utvářenou pomocí počítačové kombinatoriky. Monumentální dílo o celkové velikosti 521 m2 zůstalo na svém místě dodnes a od r. 2003 bylo spolu s komíny prohlášeno Kulturní památkou. Ojedinělou realizaci připomněl v r. 2009 při příležitosti čtyřicetiletého výročí Zdenek Sklenář na výstavě Letná XL, při níž vydal omezenou serigrafickou edici černobílé struktury, podepsanou a číslovanou autorem. Současně byla vydána publikace, dokumentující přípravy, návrhy a průběh realizace letenského díla.