Navrátil Josef (1798–1865)
Stavení u cesty, 40. léta 19. stol.
kvaš, karton, rám, sklo, 31 x 35 cm, sign. PD Jos. Nawratil
Přiložen odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Z posudku: Půvabný pohled na Stavení u cesty mezi stromy a nad jezerem viděným v dálce je pro Navrátila typickým kvašovým záběrem, ve kterém projevil virtuózní štětcový přednes a neobyčejný smysl pro kolorit, světlo a atmosféru. Kvašové krajinky se staly Navrátilovou specialitou, o které byl a do dnes je velký sběratelský zájem.
61
aukce 42
vyvolávací cena
75 000 Kč
€ 2 775
dosažená cena
75 000 Kč