Brožík Václav (1851–1901)
Portrét Marie Riegrové-Palacké, kolem r. 1890
olej, plátno, rám, na jednom místě restaurováno, 52 x 43 cm
Přiložen odborný posudek PhDr. Blažíčkové-Horové. Pravost obrazu potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem. Z posudku: Předložená rozměrově komorní Podobizna paní Marie Riegrové-Palacké je typickým a krásným dílem malíře Václava Brožíka, vyznačuje se koloristicky zajímavou barevností v provedení černého šatu s kontrastními akcenty černobílé krajky kolem krku, stejně jako transparentním provedením pleti. Václav Brožík namaloval na začátku 90. let 19. stol. reprezentativní Podobiznu Františka Ladislava Riegera a Marie Riegrové (dámský portrét se nachází ve sbírkách Galerie hlavního města Prahy). Marie Riegrová-Palacká (1833–1892) byla dcerou a manželkou slavných politiků. Působila v dobročinných a vzdělávacích spolcích v Praze.
63
aukce 42
vyvolávací cena
55 000 Kč
€ 2 035