Kalvoda Alois (1875–1934)
Na dvorku, 1897
olej, plátno, rám, 26 x 27,5 cm, sign. PD Al. Kalvoda, 4/5 97
Přiložen odborný znalecký posudek PhDr. Michaela Zachaře. Z posudku: Krásná partie z venkovského dvora na zde posuzovaném obraze evokuje ve střídmější malířské sazbě program tehdejších plenéristů a zaujme – zvláště při znalosti Kalvodových stylových proměn – jemným štětcovým rukopisem ještě tlumenou barevností rané Mařákovy školy.
72
aukce 42
vyvolávací cena
42 000 Kč
€ 1 554