Holub Josef (1870–1957)
Letní krajina, kolem r. 1891
olej, karton, rám, 29 x 36,5 cm, sign. PD Holub
Přiložen odborný znalecký posudek PhDr. Michaela Zachaře. Z posudku: Velmi kvalitní plenérový krajinářský záznam odkazuje k pověstným krajinářským exkurzím Mařákovy školy. Oproti ilustrativním dílkům Liebscherovy nebo Jansovy školy zde spatřujeme již jinou senzitivitu v přístupu ke krajině, vhled do hloubky kompozice, vysoké podmračné nebe a probouzející se krajinu po zimě a krátkém jaru. ...Vzácný obraz patří k nejranějším dochovaným pracím Josefa Holuba, tehdy pokládaného kritikou za jednoho z hlavních nástupců Chittussiho.
77
aukce 42
vyvolávací cena
50 000 Kč
€ 1 850