Kolář Jiří (1914–2002)

Z cyklu Ornitologie moderního umění – 5 ks

proláž, papír, listy: Polák malý, Šoupálek krátkoprstý, Sokol stěhovavý, Drop velký, Špaček obecný, 26,5 x 18,5 cm, na rubu popsáno názvy reprodukcí

Kniha přiložena k položce. Provenience: Významná soukromá sbírka. Publikováno: Jiří Kolář, Ornitologie moderního umění, Praha: Protis, 1997. Cyklus Ornitologií patří vedle Motýlů k nejobsáhlejším sériím Kolářovy výtvarné tvorby. J. Kolář v něm prostřednictvím techniky proláže spojoval nezaměnitelným způsobem svět přírody (ptactva) a výtvarného umění (obrazy slavných evropských a amerických umělců 20. stol.). Cyklus vznikal průběžně od 60. let 20. stol. a již v r. 1968 byla část děl (20 proláží) reprodukována v leporelu nazvaném Ornitologie umění. Nabízený soubor byl poprvé publikován a reprodukován v r. 1997 v publikaci Ornitologie moderního umění, obsahující 41 proláží.
104 aukce 42

vyvolávací cena 50 000 Kč € 1 850

dosažená cena 50 000 Kč

pol. č.105
aukce: 42
30 000 Kč / 1 110 €
vyvolávací cena:
pol. č.106
aukce: 42
100 000 Kč / 3 700 €
vyvolávací cena:
pol. č.107
aukce: 42
50 000 Kč / 1 850 €
vyvolávací cena:

pol. č.108
aukce: 42
13 000 Kč / 481 €
vyvolávací cena:
13 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.109
aukce: 42
12 000 Kč / 444 €
vyvolávací cena:
12 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.110
aukce: 42
45 000 Kč / 1 665 €
vyvolávací cena: