Kaván František (1866–1941)

Letní krajina, 1922–1924

olej, plátno na kartonu, rám, 52 x 63 cm, sign. LD Fr. Kaván

Přiložen odborný znalecký posudek PhDr. Michaela Zachaře. Z posudku: Výrazně nadhledový záběr je intuitivně vyhledaným panoramatem a jsou v něm umně spojeny jednak plné odstíny odklánějícího se léta a počínajícícho podzimu. Obraz je pozoruhodný právě zvýšenou mírou návratu ke starým maloskalským obrazům typu Kozákova (Moravská galerie v Brně).
124 aukce 42

vyvolávací cena 60 000 Kč € 2 220

pol. č.125
aukce: 42
18 000 Kč / 659 €
vyvolávací cena:
46 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.126
aukce: 42
10 000 Kč / 370 €
vyvolávací cena:
24 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.127
aukce: 42
10 000 Kč / 370 €
vyvolávací cena:

pol. č.129
aukce: 42
5 000 Kč / 185 €
vyvolávací cena:
pol. č.130
aukce: 42
9 500 Kč / 351 €
vyvolávací cena: