Mainer Martin (*1959)

Budha, 1996

tempera, papír, rám, sklo, 70 x 50 cm, sign. LD tužkou Mainer 96

Vystaveno: 1999, Špálova galerie, výstava Umění pro nemocnici.

Provenience: Obraz pochází ze sbírky Nadace pro současné umění Praha, která koncem 90. let 20. stol. zakládala svoji sbírku a zaměřila se na díla současných autorů. Nadaci se podařilo získat mimořádnou kolekci špičkových děl, jejichž ceny dnes dosahují mnohonásobku dřívějších cen. Získaná díla byla následně bezplatně zapůjčena do prostoru nemocnice a poté do kanceláří, včetně prezidentské kanceláře. Prodej tohoto díla přispěje na rekonstrukci budovy v Praze sloužící jako výzkumné a výstavní centrum Nadace.

6 aukce 43

vyvolávací cena 70 000 Kč € 2 591

pol. č.7
aukce: 43
22 000 Kč / 184 €
vyvolávací cena:
22 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.8
aukce: 43
28 000 Kč / 1 036 €
vyvolávací cena:
pol. č.9
aukce: 43
15 000 Kč / 555 €
vyvolávací cena:

pol. č.10
aukce: 43
85 000 Kč / 3 146 €
vyvolávací cena:
170 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.11
aukce: 43
20 000 Kč / 740 €
vyvolávací cena:
26 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.12
aukce: 43
6 000 Kč / 222 €
vyvolávací cena:
6 000 Kč
dosažená cena: