akryl, plátno, rám, 70 x 80 cm, sign. na rubu na plátně Petr Kvíčala 24, 1996
Vystaveno: 1999, Špálova galerie, výstava Umění pro nemocnici 2008, výstava Petra Kvíčaly v galerii Na bidýlku v Brně a v galerii Jelení v Praze.
Provenience: Obraz pochází ze sbírky Nadace pro současné umění Praha, která koncem 90. let 20. stol.zakládala svoji sbírku a zaměřila se na díla současných autorů. Nadaci se podařilo získat mimořádnou kolekci špičkových děl, jejichž ceny dnes dosahují mnohonásobku dřívějších cen. Prodej tohoto díla přispěje na rekonstrukci budovy v Praze sloužící jako výzkumné a výstavní centrum Nadace. Vlnovka se stala základním vyjařovacím motivem Kvíčalova díla, a provází jej celou dosavadní tvorbou. Zpočátku byla vlnovka stejně jako bod, čára a křížek možností jak vytvořit moderní ornament obsahující současně archetypální znaky, využívané v lidské činnosti a kultuře od pravěku. Vlnovka jako redukovaná geometrická forma vychází u Kvíčaly současně z krajinného motivu a ve své organické podobě poukazuje na trvalé sepětí s přírodou a jejím řádem. V 90. letech vytvořil Kvíčala malby, kde se z vlnovky stala hustá síť barevných linií, které vyplňují celou plochu plátna a tvoří na ní dynamickou barevnou strukturu.