akryl, plátno, 145 x 145 cm, zn. na rubu na rámu Zorka Ságlová, Zátiší (Vzpomínka na otce) 1994
Odhadní cena 400 000–500 000 Kč. Vystaveno: Špálova galerie, leden 1999, výstava Umění pro nemocnici. V letech 2001–2004 vystaveno v prezidentských kancelářích Václava Havla.
Dílo Z. Ságlové patří v dnešní době k opomíjeným hodnotám, které se od šedesátých let nezaměnitelně zapsalo do dějin českého umění druhé poloviny 20. století. Umělecké školení Ságlové na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v atelieru textilní tvorby u prof. Antonína Kybala mělo na její práci rozhodující vliv. Uplatnila se v ní monochromní struktura a repetitivní princip, který rozvíjela v celé svoji tvorbě. Motiv králíka, který se od 70. let 20. století stal ústředním motivem její tvorby, hraje roli kulturního symbolu, fetiše či tajného kódu. Vedle malby a textilní tvorby se Zorka Ságlová v letech 1969–1972 věnovala akcím v přírodě, ale i v galerijním prostoru, které dnes patří k nejvýznamnějším aktivitám v českém prostředí na tomto poli. Provenience: Obraz pochází ze sbírky Nadace pro současné umění Praha, která koncem 90. let 20. stol. zakládala svoji sbírku a zaměřila se na díla současných autorů. Nadaci se podařilo získat mimořádnou kolekci špičkových děl, jejichž ceny dnes dosahují mnohonásobku dřívějších cen. Prodej tohoto díla přispěje na rekonstrukci budovy v Praze sloužící jako výzkumné a výstavní centrum Nadace.