Bakhuyzen Hendrik van de Sande (1795–1860)

Na pastvě, 1. pol. 19. stol.

olej, dřevěná deska, rám, 24 x 33 cm, sign. LD S. Bakhuijzen

Hendrik van de Sande Bakhuyzen patřil k hlavním představitelům holandské romantické krajinomalby první poloviny 19. století. Jako malíř a učitel ovlivnil další generaci malířů, kteří jsou dnes označování jako Hágská škola. Romantické krajinné scenerie H. Bakhuyzena jsou často doplněny pastorálními výjevy a idylickými motivy pasoucího se dobytka. Jeho dílo je zastoupeno ve významných galeriích v Holandsku a Německu.

44 aukce 43

vyvolávací cena 60 000 Kč € 2 221

pol. č.45
aukce: 43
20 000 Kč / 740 €
vyvolávací cena:
pol. č.46
aukce: 43
25 000 Kč / 925 €
vyvolávací cena:
pol. č.47
aukce: 43
25 000 Kč / 925 €
vyvolávací cena:

pol. č.48
aukce: 43
60 000 Kč / 2 221 €
vyvolávací cena:
pol. č.49
aukce: 43
200 000 Kč / 7 402 €
vyvolávací cena:
200 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.50
aukce: 43
45 000 Kč / 1 665 €
vyvolávací cena: