Kosárek Adolf (1830–1859)
Horská krajina s jezerem
olej, plátno, rám, 16 x 20 cm, zn. na rubu na plátně Kosárek 50.13
Přiložen odborný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Konzultováno s restaurátorem Liborem Jarošem. Malířská studie zachycuje skalní masiv s odrazem vodní hladiny podaný technikou ala prima. Svěží a živý přednes námětu s jemnými valéry šedých a růžových tónů přesvědčivě ukazuje malířské kvality díla, v němž se projevuje poučení realistickou malbou Haushoferovy školy. A. Kosárek patřil k nejnadanějším žákům Haushoferovy krajinářské školy na pražské Akademii, která směřovala od romantismu k realistické malbě. Kosárek poznal českou krajinářskou školu, ale také proslulou mnichovskou malbu. Cestoval po Bavorsku, Alpách, a pobýval také na Rujáně. Kosárek bývá označován za zakladatele nové krajinářské malby poloviny 19. století.
78
vyvolávací cena
140 000 Kč
€ 5 181
dosažená cena
150 000 Kč