proláž, papír, 26,5 x 18,5 cm, na rubu popsán název reprodukce
Provenience: Významná soukromá sbírka. Kniha přiložena k položce. Publikováno: Jiří Kolář, Ornitologie moderního umění, Praha: Protis, 1997. Cyklus Ornitologií patří vedle Motýlů k nejobsáhlejším sériím Kolářovy výtvarné tvorby. J. Kolář v něm prostřednictvím techniky proláže spojoval nezaměnitelným způsobem svět přírody (ptactva) a výtvarného umění (obrazy slavných evropských a amerických umělců 20. století).