Kokolia Vladimír (*1956)
Vody, 1995
olej, plátno, 162 x 100 cm, zn. na rámu Kokolia, papírový štítek Nadace FCCA, štítek Zlínského salonu z r. 1995
odhadní cena 280 000–350 000 Kč. Vystaveno: Zlínský salon, 1995. Provenience: Soubor pochází ze sbírky Nadace pro současné umění Praha, která koncem 90. let 20. stol. zakládala svoji sbírku a zaměřila se na díla současných autorů. Nadaci se podařilo získat mimořádnou kolekci špičkových děl, jejichž ceny dnes dosahují mnohonásobku dřívějších cen. Prodej tohoto díla přispěje na rekonstrukci budovy v Praze sloužící, jako výzkumné a výstavní centrum Nadace. Sorosovo centrum současného umění v Praze (SCSU) bylo jedním z 15 středisek založených ve střední a východní Evropě ze soukromé iniciativy George Sorose na začátku 90. let.
19
aukce 45
vyvolávací cena
250 000 Kč
€ 9 294
dosažená cena
250 000 Kč