Soukup Vít 1971–2007

Žlutý šaolinec, 2006

olej, plátno, rám, 125 × 91 cm, sign. na rubu V. Soukup 2006

Dílo patří do malířského cyklu Armáda pro republiku a bylo prezentováno na výstavách Vít Soukup, Všechno, co zbylo, Divus 15. 2. 2013– 16. 3. 2013 a Armáda pro republiku, Karlín Studios, 2007. Publikováno: katalog výstavy Vít Soukup – The Rest of the Best, GAVU Cheb 2011

Modelem pro bravurní malířský projev Víta Soukupa spějící v monotematických cyklech od literární předmětnosti k abstrakci mu byly pop-kulturní ikony sdílené vizuální zkušenosti a osobního sentimentu.To je i případ Žlutého šaolince, superhrdiny asijského bojového umění, jenž byl malován podle modelu 3 centimetry vysoké hračky.

132 aukce 48

vyvolávací cena 90 000 Kč € 3 536

pol. č.133
aukce: 48
60 000 Kč / 2 358 €
vyvolávací cena:
pol. č.134
aukce: 48
24 000 Kč / 943 €
vyvolávací cena:
pol. č.135
aukce: 48
74 000 Kč / 2 908 €
vyvolávací cena:
90 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.136
aukce: 48
78 000 Kč / 3 065 €
vyvolávací cena:
pol. č.137
aukce: 48
40 000 Kč / 1 572 €
vyvolávací cena:
40 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.138
aukce: 48
15 000 Kč / 589 €
vyvolávací cena:
15 000 Kč
dosažená cena: