Vízner František 1936–2011

Talíř, 1977

tmavě modré optické a broušené sklo, matované a leštěné, 39,2 × 39,2 × 3,2 cm

Přiložen Certifikát pravosti podepsaný dcerou autora.

K vrcholu tvorby Františka Víznera, světově uznávaného skláře, jehož umělecká díla jsou součástí sbírek prestižních světových muzeí, bezesporu patří ateliérové sklo, jehož tvorbě se intenzivně věnoval v 70. letech 20. století. Jako pravý sochař trpělivě pomocí ruční brusky vytvářel skulptury dokonalých tvarů. Technologie nabízeného objektu patří k těm nejnáročnějším, jelikož zde dochází k seříznutí velké plochy skla na malou tloušťku, aniž by došlo k poškození prohlubní na svrchní straně objektu.

34 aukce 49

vyvolávací cena 360 000 Kč € 14 107

pol. č.35
aukce: 49
13 000 Kč / 509 €
vyvolávací cena:
pol. č.36
aukce: 49
650 000 Kč / 25 470 €
vyvolávací cena:
650 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.37
aukce: 49
900 000 Kč / 35 266 €
vyvolávací cena:

pol. č.42
aukce: 49
5 000 Kč / 196 €
vyvolávací cena:
pol. č.43
aukce: 49
16 000 Kč / 626 €
vyvolávací cena:
pol. č.44
aukce: 49
8 000 Kč / 313 €
vyvolávací cena:
8 000 Kč
dosažená cena: