Reynek Bohuslav 1892–1971
Kocourek, 1955
kolorovaný lept, papír, pasparta, rám, sklo, 6 × 8 cm, sign. PD tužkou Reynek
Lit.: Chalupa Pavel: Bohuslav Reynek. Řevnice 2011, vyobrazeno s. 338.
Bohuslav Reynek se během studií věnoval kresbě i malbě. Jeho dílo bylo velmi dobře přijato ve Francii, kde vystavoval v letech 1927–1929. Na počátku 30. let 20. století se seznámil s technikou suché jehly a leptu, které začaly převažovat nad do té doby preferovanou kresbou uhlem a pastelem. Grafi cké listy Bohuslava Reynka můžeme vnímat jako vizuální poetickou transkripci Reynekova básnického jazyka, který je protipólem jeho výtvarné tvorby. Grafi ky z období 30. let často znázorňují Petrkov, kde se narodil, a přírodu, kterou miloval a která mu byla inspirací
aukce 49
vyvolávací cena
65 000 Kč
€ 2 547
dosažená cena
150 000 Kč