Hísek Jan *1965
Svítání zázraků, 1997
mezzotinta, papír, 30/33, pasparta, rám, sklo, 45 × 51 cm, sign. PD tužkou Jan Hísek 1997
Provenience: Obraz pochází ze sbírky Nadace pro současné umění Praha, která koncem 90. let 20. století zakládala svoji sbírku a zaměřila se na díla současných autorů. Nadaci se podařilo získat mimořádnou kolekci špičkových děl, jejichž ceny dnes dosahují mnohonásobku dřívějších cen. Prodej tohoto díla přispěje na rekonstrukci budovy v Praze sloužící jako výzkumné a výstavní centrum nadace.
9
aukce 50
vyvolávací cena
5 000 Kč
€ 193
dosažená cena
6 000 Kč