Vízner František 1936–2011
Kachle pro metro Jinonice – 6 ks
Čechy, návrh Fr. Vízner v 80. letech 20. stol., skleněné lisované tvarovky, 6 ks, rozměr 41 × 26,5 × 6,5 cm
K vrcholu tvorby Františka Víznera, světově uznávaného skláře, jehož umělecká díla jsou součástí sbírek prestižních světových muzeí, bezesporu patří návrhy, kterým se intenzivně věnoval v 70. a 80. letech 20. století. Těžiště jeho práce spočívá v počátcích v lisovaném a hutně tvarovaném skle a později v ateliérovém broušeném skle, jehož základem je práce s jednoduchými stereometrickými útvary. Ikonické tvarovky pro obklady metra jsou jedinečnou ukázkou práce s opticky tvarovaným dekorem hutního skla.
247
aukce 51
vyvolávací cena
12 000 Kč
€ 468
dosažená cena
14 000 Kč