Kolář Jiří 1914–2002
Eiffelovka – 3 ks
ofset, papír, rám, sklo, 26 × 17,8 cm, 26 × 17,8 cm, 26 × 17,8 cm, sign. na rubu J Kolář, text Jiřího Koláře
Díla Jiřího Koláře, pol. č. 21–23, 25–28 a 31–34, pochází z významné zahraniční sbírky přítele Jiřího Koláře.
Zeptal se mě jeden pouliční dotěra, jaký spád umění lze očekávat v příštím tisíciletí – Na to vám odpovím bez rozpaků. V některém budoucím století se Eiffelova věž vychýlí nejméně o 30° a snad v polovině tisíciletí, na žádost Pařížanů, založí rodinu a začne psát věžní básně. Na shledanou. Jiří Kolář, Paříž, říjen 1998
aukce 52
vyvolávací cena
4 500 Kč
€ 175
dosažená cena
11 000 Kč