Kalvoda Alois 1875–1934

Chalupy

olej, plátno, rám, 28,5 × 35,4 cm, sign. PD Al. Kalvoda

Konzultováno s prof. PhDr. Tomášem Vlčkem.

Alois Kalvoda studoval pět let na Akademii výtvarných umění v ateliéru Julia Mařáka, od jeho školy se však odchýlil k dekorativnějšímu pojetí krajiny v barvě i motivu. Inspirujícím pro něj byl pobyt v Mnichově, po kterém se jeho díla námětově i pojetím rozšířila, aby se posléze zařadil mezi impresionisty a stal se jedním z nejlepších krajinářů své doby střední Evropy. Věnoval se prostým motivům českého kraje, které ztvárňoval širokým štětcem, jasnými barvami a jemnými tóny, do své doby u nás nevídanými.

162 aukce 52

vyvolávací cena 80 000 Kč € 3 110

dosažená cena 130 000 Kč

pol. č.163
aukce: 52
15 000 Kč / 583 €
vyvolávací cena:
40 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.164
aukce: 52
3 500 Kč / 136 €
vyvolávací cena:
3 500 Kč
dosažená cena:
pol. č.165
aukce: 52
5 000 Kč / 194 €
vyvolávací cena:
6 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.166
aukce: 52
10 000 Kč / 389 €
vyvolávací cena:
pol. č.167
aukce: 52
14 000 Kč / 544 €
vyvolávací cena:
pol. č.168
aukce: 52
14 000 Kč / 544 €
vyvolávací cena:
14 000 Kč
dosažená cena: