Knížák Milan *1940

Aktual, Ukázky z hudebních aktivit Milana Knížáka 1951–1986

texty (xerokopie), kreslené a fotografické reprodukce, hudební kniha 4/10 (na obálce asambláž z destruované gramofonové desky), 30 × 21,5 cm, sign. Milan Knížák

Nabízený soubor děl Milana Knížáka patří do období šedesátých let 20. století, kdy se autor stal průkopníkem nových intermediálních forem umění, ať už akčního umění, happeningů nebo performancí v českém prostředí. Díky kontaktu J. Chalupeckého se Knížák v polovině 60. let seznámil s představitelem mezinárodního hnutí Fluxus Georgem Maciunasem a záhy se stal ředitelem jeho východní části (Fluxus East). Do úzkých souvislostí s mezinárodními aktivitami Fluxu patří Knížákova Destruovaná hudba se zásahy a destrukcí gramofonových desek, činnost rockové kapely Aktual, ale také návrhy módy, které byly radikální formou sebevyjádření. Knížákova tvorba tohoto období patří k zásadním hodnotám českého poválečného umění a je nedílnou součástí mezinárodního kontextu.

59 aukce 53

vyvolávací cena 18 000 Kč € 697

pol. č.60
aukce: 53
5 000 Kč / 193 €
vyvolávací cena:
5 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.61
aukce: 53
66 000 Kč / 2 554 €
vyvolávací cena:
pol. č.62
aukce: 53
28 000 Kč / 1 084 €
vyvolávací cena:
50 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.63
aukce: 53
16 000 Kč / 619 €
vyvolávací cena:
20 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.64
aukce: 53
36 000 Kč / 1 393 €
vyvolávací cena:
42 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.65
aukce: 53
2 000 Kč / 77 €
vyvolávací cena:
7 000 Kč
dosažená cena: