Jankovič Jozef *1929

Pohled nazpět, 1990

deska, akryl, 80 × 69,5 cm, sign. na rubu JANKOVIČ 90

Josef Jankovič patří k nejvýraznějším představitelům slovenského sochařství druhé poloviny 20. století.V průběhu šedesátých let 20. století vstřebal podněty amerického popartu a evropského Nového realismu a ústředním motivem jeho tvorby se od té doby stala lidská postava, zasazená ovšem do kontextu pohnutých středoevropských dějin druhé poloviny 20. století. Lidská postava, nebo pouze její části (ruce, nohy, hlava) vytvořené převážně v bílé sádře a natřené často základními signálními barvami, je stylizovaná nebo deformovaná a vyjadřuje osud člověka, jeho dramata, individuální společenský úděl, izolaci a odcizení na pozadí totalitní moci, často však také s notnou dávkou grotesky a ironie.

70 aukce 53

vyvolávací cena 85 000 Kč € 3 289

dosažená cena 130 000 Kč

pol. č.71
aukce: 53
170 000 Kč / 6 579 €
vyvolávací cena:
170 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.72
aukce: 53
5 000 Kč / 193 €
vyvolávací cena:
pol. č.73
aukce: 53
30 000 Kč / 1 161 €
vyvolávací cena:

pol. č.74
aukce: 53
15 000 Kč / 580 €
vyvolávací cena:
pol. č.75
aukce: 53
30 000 Kč / 1 161 €
vyvolávací cena:
80 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.76
aukce: 53
12 000 Kč / 464 €
vyvolávací cena:
12 000 Kč
dosažená cena: