Neuschul Ernest 1895–1968

Poloakt, 1954

olej, plátno, rám, 74 × 54 cm, sign. LD EN 1954, na rubu Melancholischer Halbakt

Ernest Neuschul patřil do enklávy německých malířů židovského původu žijících v meziválečném Československu. Svou malířskou tvorbou, kterou se řadil k důležitým osobnostem Nové věcnosti (realistická, sociálně kritická malba), se brzy prosadil v mezinárodním měřítku a vystavoval po celé Evropě. Stejné úspěchy slavil také ve své paralelní taneční kariéře. Bezstarostný a dobrodružný život Neuschula přerušila druhá světová válka, během níž odešel do Spojeného království, kde již po válce zůstal.

78 aukce 53

vyvolávací cena 150 000 Kč € 5 805

pol. č.79
aukce: 53
120 000 Kč / 4 644 €
vyvolávací cena:
pol. č.80
aukce: 53
29 000 Kč / 1 122 €
vyvolávací cena:
29 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.81
aukce: 53
45 000 Kč / 1 741 €
vyvolávací cena:

pol. č.82
aukce: 53
8 000 Kč / 310 €
vyvolávací cena:
8 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.83
aukce: 53
36 000 Kč / 1 393 €
vyvolávací cena:
pol. č.84
aukce: 53
22 000 Kč / 851 €
vyvolávací cena: