Mikulka Alois *1933
Daidalos a Ikarus, 1991
olej, plátno, autorský rám, 43 × 50 cm, na rubu A. MIKULKA Daidalos a Ikarus 1991 43 × 50 1998 -574
Někdy býváš zařazován mezi naivisty.
„Je pravda, že občas použiji tuto stranu výrazového spektra, vyžaduje-li to obsah sdělení. Ale tuto naivitu je třeba chápat jako schopnost umět redukovat na to nejzákladnější, jako výrazovou úspornost, schopnost vrátit se na začátek, k prapodstatě. To je ale podle mne přímo protiklad naivity.“ Alois Mikulka.
Z rozhovoru Aloise Mikulky a Jaroslava Maliny, 1999
135
aukce 53
vyvolávací cena
48 000 Kč
€ 1 857
dosažená cena
120 000 Kč