Špála Václav (1885–1946)

Malá venkovanka, 1918

olej, plátno, rám, původní rám přiložen
27,5 × 22 cm, sign. PD tužkou VŠ 18, na rubovém štítku název a datace díla a potvrzení pravosti rukou Jana Špály, potvrzeno též podpisem Dr. Jaroslava Pečírky, Přiložen znalecký posudek PhDr. J. Zeminy a PhDr. M. Dohnalové. , Provenience: obraz pochází z původní brněnské sbírky významného představitele brněnského meziválečného kulturního života. Byl posledním prezidentem Moravské advokátní poradny, a v roce 1933 spoluzakladatelem Odboru přátel umění při Svazu výtvarných umělců v Brně, v jehož vedení byly významné brněnské osobnosti (RNDr. Jaroslav Císař, ředitel Lidových novin, továrník a sběratel František Dvořáček, MUDr. Otakar Teyschl, lékárník Mojmír Helcelet, Ing. Antonín Podrábský, Ing. Josef Král, ing. František Tichý, JUDr. Karel Růžička a JUDr. Josef Slezák, tajemník Konstantin Raclavský, František Venera... všichni významní sběratelé moderního umění).

18 aukce 54

vyvolávací cena 450 000 Kč € 18 572

dosažená cena 600 000 Kč

pol. č.19
aukce: 54
2 200 000 Kč / 90 797 €
vyvolávací cena:
2 700 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.20
aukce: 54
140 000 Kč / 5 778 €
vyvolávací cena:
pol. č.21
aukce: 54
14 000 Kč / 578 €
vyvolávací cena:

pol. č.22
aukce: 54
160 000 Kč / 6 603 €
vyvolávací cena:
160 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.23
aukce: 54
300 000 Kč / 12 381 €
vyvolávací cena:
320 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.24
aukce: 54
900 000 Kč / 37 144 €
vyvolávací cena:
1 000 000 Kč
dosažená cena: