Brunner Vratislav Hugo (1886–1928), Artěl
Hračky Madona s děťátkem – 3 ks
psaná výrobní čísla na spodu podstavy, Čechy, 20. léta 20. stol., polychromované soustružené dřevo, návrh pravděpod. V. H. Brunner pro družstvo Artěl, 3 ks: vysoká hračka, dózička, nízká hračka (poškozena), max. výška 15 cm
Lit.: srov. Fronek Jiří, Artěl Umění pro všední den 1908–1935, UMPRUM v Praze, Arbor vitae 2009, s. 147., obr. II. 38.
134
aukce 54
vyvolávací cena
3 000 Kč
€ 124
dosažená cena
17 000 Kč