Dlouhý Bedřich *1932
Neznámá, 2016
asambláž, sololit, autorský rám,
67,5 × 90 cm, sign. na rubu B. DLOUHÝ „Neznámá“ 2016, sign. na zadní straně na štítku rukou autora
Přes půlstoletí dlouhá a dosud neukončená umělecká dráha Bedřicha Dlouhého patří k důležitým hodnotám moderního českého umění. Dlouhý si již na
začátku tvorby v šedesátých letech osvojil tradiční malířskou techniku a několik
uměleckých přístupů, které dokázal v průběhu celé umělecké dráhy rozvíjet,
aktualizovat a vnášet do nich nové podněty. Předmětem jeho zájmu je prolínání předmětného světa zprostředkovaného jednak hyperrealistickou malbou,
ale také asamblážemi z obyčejných předmětů s imaginativním prostorem
plným odkazů, absurdních nebo ironických hříček.
18
vyvolávací cena
180 000 Kč