Ságlová Zora 1942–2003

Bohyně pondělí, 1992

kombinovaná technika, plátno, rám, 130 × 99,5 cm, sign. Na rubu ZORKA SÁGLOVÁ BOHYNĚ PONDĚLÍ 1992
Provenience: Majitel získal dílo od Věry Jirousové.
Zobrazení Bohyně Pondělí objevila Z. Ságlová v knize vydané v Antverpách počátkem 17. století, v němž je zachycena saská bohyně Pondělí s dlouhou kuklou a kraličíma ušima na hlavě a s kulatým diskem měsíce s lidskou tváří v ruce. Výjev vychází z mytologického příběhu, podle něhož žil králík původně na Měsíci, než ho měsíční bohyně vydaly na Zemi. Nabízené dílo Z. Ságlové patří do cyklu tzv. obrazových citací, které autorka vytvářela od roku 1991. Motiv králíka, který Ságlová začala ve své práci využívat od začátku osmdesátých let 20. století jako výlučný symbol kulturní historie v různých obměnách a variantách, se v těchto dílech objevuje jako motiv převzatý z archeologických, historických a uměleckých děl. Ságlová zde poprvé použila techniku fotoobrazu, která jí umožnila bezchybné přenesení černobílého výjevu na rozměrné plátno. Samotným tvůrčím gestem autorky do autentické předlohy bylo pak její barevné ztvárnění. Raritní dílo ze série, prodané do Německa.

35 aukce 55

vyvolávací cena 180 000 Kč

pol. č.36
aukce: 55
60 000 Kč / 2 €
vyvolávací cena:
pol. č.37
aukce: 55
140 000 Kč / 4 €
vyvolávací cena:
140 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.38
aukce: 55
58 000 Kč / 9 €
vyvolávací cena:
58 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.39
aukce: 55
180 000 Kč
vyvolávací cena:
280 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.40
aukce: 55
5 000 Kč
vyvolávací cena:
6 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.41
aukce: 55
34 000 Kč / 4 €
vyvolávací cena:
40 000 Kč
dosažená cena: