Breuer Marcel 1902–1981, Thonet, fa
Křeslo B 35
Německo, výroba pravděpodobně
fa Gebrüder Thonet AG, Frankenberg on Eder, návrh M. Breuer v letech
1928–1929, lakovaný obecný kov (lakování poškozeno), zelená tkanina s ocelovými vlákny (poškozena), dřevo, rozměry 84 × 60 × 80 cm, nerestaurováno
Lit.: Šimková A. (ed.): Pro tentokrát nesedat, Muzeum Umění Olomouc 2011, vystaveno v The Metropolitan Museum of Art Today
104
vyvolávací cena
20 000 Kč
dosažená cena
20 000 Kč