Janowski Fritz
Před branou, 1913
olej, lepenka, rám, 27 × 35 cm, sign. LD F. JANOWSKI 1913
Fritz Janowski je představitelem pozdního symbolismu počátku 20. století.
Citlivě pracoval s jemným odstupňováním barevných tónů i se světelnými
proměnami. Uměl vyjádřit atmosféru daných příběhů a situací. Jeho projev je
blízký středoevropskému symbolismu s jeho zádumčivou zasněností a znepokojivou představivostí.
141
vyvolávací cena
55 000 Kč
€ 9