Brejcha Šimon *1963
Eliptický likvidátor negativní energie, 2019
vlastní technika hlubotisku, kašírovaný ruční papír, plátno, 120 × 200 cm, sign. na rubu fixem Šimon Brejcha 2019 / ELIPTICKÝ LIKVIDÁTOR NEGATIVNÍ ENERGIE
Šimon Brejcha je nepřehlédnutelnou postavou české grafické scény, jeho práce se objevují na mezinárodních přehlídkách od New Yorku přes Bilbao, Hamburk po Guanlan. Vědomě se vymezuje proti trendům současné grafiky ve světě, kde jde často až o obsesivní předvádění technologických fines, a cíleně nabourává chápání grafiky. Tiskové matrice vytváří vlastníŠIMON BREJCHA mi originálními postupy a využívá je neobvyklým způsobem. Kumulativní, vrstvený tisk dává vzniknout grafice rozměrných formátů. Konečným zpracováním, kdy autor kašíruje tisk na plátno, dociluje se formy závěsného obrazu, většina prací zůstává v jediné variantě.
76
aukce 56
vyvolávací cena
180 000 Kč
€ 4