Paur Jaroslav 1918–1987

Otisky měst, 1971

olej, plátno, rám, 72,5 × 95,5 cm, sign. PD J Paur 71
Ústředním motivem Paurovy malířské tvorby se od 60. let stalo město, respektive panorama města, které je pojednáno jako geometrická struktura nebo síť, odkrývající systém vztahů, vzdáleností a vazeb. Stejný význam jako zobrazení města zaujímá ztvárnění nebe, skrze nějž se zemský prostor střetává s vesmírem, jehož ovoidní útvary se občas přibližují k zemi.

84 aukce 56

vyvolávací cena 140 000 Kč € 6

pol. č.85
aukce: 56
55 000 Kč / 5 €
vyvolávací cena:
55 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.86
aukce: 56
24 000 Kč
vyvolávací cena:
pol. č.87
aukce: 56
6 000 Kč
vyvolávací cena:
6 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.88
aukce: 56
20 000 Kč
vyvolávací cena:
pol. č.89
aukce: 56
16 000 Kč
vyvolávací cena:
pol. č.90
aukce: 56
110 000 Kč / 1 €
vyvolávací cena:
110 000 Kč
dosažená cena: